X
تبلیغات
رایتل
خانه کتاب

تاریخ ، سیاست ، فلسفه و ادبیات

 
 
توطئه‌گران بین المللی (گزارش نشست‌های گروه سرّی بیلدبرگ)
نظرات (0)

 

 این کتاب به نشست‌های سری گروهی به نام «بیلدربرگ» پرداخته است. «بیلدربرگ» گروهی است متشکل از شماری از صاحبان ثروت و قدرت سیاسی که بیش از نیم قرن است در بهار هر سال چند روز تشکیل جلسه می‌دهد و مهم‌ترین مسائل کلان اقتصادی و سیاسی جهان را بررسی می‌کند. این گروه که بسیاری ان را دولت سایه جهان می‌خوانند، حدود 110 شرکت‌کننده ثابت دارد؛ اعضای خانواده راکفلر، خانواده روچیلد، بانکداران، روسای شرکت‌های بین‌المللی و مقامات بلندپایه دولتی از اروپا و آمریکای شمالی. تصمیم‌هایی که حاضران در این نشست‌های مخفی به آن می‌رسند، بر سرنوشت هر آمریکایی و بیشتر کشورهای جهان تأثیر می‌گذارد.

این گروه، از زمان تشکیل، با رسانه‌ها همکاری نکرده و ترجیح داده است به دور از نگاه نافذ مطبوعات و سایر رسانه‌ها به تصمیم‌گیری‌هایی بپردازد که سرنوشت بسیاری از مردم جهان را رقم می‌زند.

نویسندة این کتاب ، تنها خبرنگاری است که با سماجت و به‌رغم بی‌رغبتی اعضای بیلدربرگ حدود ربع قرن، فعالیت‌های این گروه را زیر نظر داشته و تمام مذاکرات سالیانة آنها را بررسی کرده و در کتاب حاضر به ثبت رسانده است. وی هرگز به این نشست‌ها دعوت نشد، بلکه خود با سماجت و پشتکار خود مکان دیدارهای سالیانه بیلدربرگ را کشف می‌کرد و سر از کار آنان درمی‌آورد. وی کتاب را بر اساس توالی تاریخی تنظیم و موضوعاتی از این دست را مطرح کرده است: دخالت ناتو در یوگسلاوی سابق، برخی اقدامات کلینتون، عملکرد مارگارت تاچر، به جریان افتادن پول مشترک یورو در اروپا، تهاجم آمریکا به عراق، به روی کارآمدن تونی بلر، و پیش‌بینی زمان کنار رفتن وی.
نویسنده : amir
تاریخ : پنج‌شنبه 31 فروردین 1396
زمان : 16:52
خاطرات آخرین کاردار امریکا در ایران ( تاریخ شفاهی 4)
توطئه‌گران بین المللی (گزارش نشست‌های گروه سرّی بیلدبرگ)
دیپلماسی عمومی غرب در قبال جمهوری اسلامی ایران
رویارویی علم و تکنولوژی با فرهنگ‌ها
دین و تکنولوژی در قرن بیست و یکم؛ ایمان در دنیای الکترونیکی
مقالات سیاسی و فلسفی ( فلسفه سیاسی 2 )
مقالات سیاسی ( فلسفه سیاسی 1 )
گفتگوهایی با بشار اسد و فؤاد معصوم ؛ درباره آینده سوریه ، عراق و تحولات منطقه
ناگفته های سال 57 به روایت اسناد ویکی لیکس ( تاریخ ایران 6 )
اقتصاد و دولت در ایران ؛ پژوهشی درباره ریشه ها و علل تداوم اقتصاد دولتی در ایران